Pruty na dírky

Nejprodávanější

Mikado - Prut na dírky RED UNDER ICE 60 CM
Mikado - Prut na dírky RED UNDER ICE 60 CM
Skladem (2 ks)
Kód: WX02-04
 
143 Kč
(118 Kč bez DPH)
1 položek celkem
Mikado - Prut na dírky RED UNDER ICE 60 CM
118 Kč bez DPH
143 Kč

Prut pro lov na dírkách.

Kód: WX02-04

Speciální pruty pro lov na dírkách v zimě na zamrzlé vodě si můžete vybrat v této kategorii. Vyrábí se z materiálů odolných vůči nízkým teplotám, aby nedošlo k zamrznutí oček. Vybírat můžete z prutů s různou délkou a akcí prutu.

Při objednávce nad 1500 Kč získáte dopravu zdarma.


 

Rybářské pruty na dírky vypadají spíš jakou proutky. Jsou velmi krátké a velmi pružené. Využívají se totiž k rybolovu na zamrzlých vodních hladinách. Například na zamrzlém jezeře se vyvrtá v ledu dírka a do ní spustíte nástrahu na tomto speciálním prutu, ale můžete chytat na splávek, nebo na speciální jemnou špičku. Při takovém rybolovu cílíte většinou na lososovitou rybu, můžete ulovit například sivena, pstruha, ale také okouna, nebo dokonce i štiku anebo kapra či jesetera. Ale pozor, v Česku je na svazových vodách tento způsob rybolovu zakázán, u nás tedy na dírky lze vyrazit pouze v soukromých revírech.

Pruty na dírky umožní vášnivým rybářům věnovat se svému koníčku i v zimě. Používá se při lovení v dírách v ledu. Pevnost a odolnost prutu vůči nízkým teplotám zajišťuje buď sklolaminát nebo uhlíkové vlákno. Očka prutu jsou také odolná proto zamrznutí. Některé modely jsou vybavené také ukazatelem záběru na špičce prutu.

Pruty pro lovení v zimě se liší svou délkou, tvrdostí konstrukce a akcí prutu. Pro kompletní vybavení pořiďte také naviják k prutům na dírky a vlasec. Navštivte také stránku s dalším příslušenství k prutům na dírky.